Dragulf Talentsamling 12. oktober

Nå begynner det virkelig å bli spennende her. Hele 30 klubbmedlemmer på vår interne «talentsamling» for medlemmer i Dragulf USK, og med ingen ringere enn elitespillerne Frode Elsness, Lars Oskar Hauge og Olga Dolzhykova «herself» som trenere.

Økten varte hele sju timer, fra 10-17 lørdag 12. oktober, men lynsjakk til slutt. Hyggelig også å få med noen foreldre på dette.

Den konkrete foranledningen var Oslomesterskapet og Akershus Kretsmesterskap for barn og unge neste helg. Vi håper å stille vel forberedt til det og at resultatlisten vil være spekket med Dragulf-medlemmer.

Neste samling av denne typen planlegges 13. januar. Foranledningen da er Trygve Waage Cup for lag, men vi håper jo at alle holder koken hele tiden og vil være med på alt som er. Følge med både på våre egne turneringer og på sjakkforbundets terminsliter på www.sjakk.no.